Kdo jsem

Jmenuji se Richard Svoboda. Narodil jsem se v r. 1969. Od raného věku mě lákalo řízení auta. Toužil jsem stát se řidičem kamionu a tímto směrem se pak ubíraly kroky mého života. Zajímal jsem se především o automobilovou techniku. Získal jsem vzdělání na střední průmyslové škole automobilní. Od 18 let jsem prakticky stále na silnici. Časem jsem pochopil, že více než automobilová technika mě zajímají lidé, kteří automobily řídí – jejich schopnosti, povahy, chování, ale také situace v provozu a okolnosti, které daným situacím předcházely. Zaujala mne otázka: „Proč to na českých silnicích nejde?“ Začal jsem hledat odpovědi…

…a také nacházet. Zatoužil jsem tyto poznatky předávat dál budoucím řidičům. Proto jsem se ve 30 letech stal učitelem výcviku řízení motorových vozidel. Během své více než 15 leté praxe jsem pochopil, že schopnost řízení automobilu a celkové chování řidiče v provozu je odrazem jeho života a že je možní jej pozitivně ovlivnit.

Provozuji praxi učitele autoškoly a současně pracuji jako řidič mezinárodní kamionové dopravy v zahraničí. Jsem moc rád, že mám tato dvě povolání, neboť se vzájemně velmi dobře doplňují. Poznatky z pozice profesionálního řidiče potom předávám svým žákům.

Motto

„Být dobrým řidičem znamená především schopnost řídit sebe sama.“

Richard Svoboda

Richard Svoboda